Czy niepełnosprawna dziewczyna jest w stanie przeżyć?!

Czy niepełnosprawna dziewczyna jest w stanie przeżyć?!

4 maja 2018 2 przez Natalia Króliczek

Książki, książki i jeszcze raz więcej książek. Mój stos nieprzeczytanych papierowych przyjemności rósł i rósł z każdą okazją. Aktualnie w pozycji,, nieczytane,, jest może z trzydzieści tytułów. Aż mi wstyd, naprawdę! Niestety jestem tylko człowiekiem i kac książkowy jest niemiłosierny. Długo szukałam czegoś, co mnie porwie, takiego jednego tomu i oto jest ona-The Call Wezwanie!

Podobny obraz
Początki bywają trudne i niestety w przypadku tej książki również nudne. Pierwsze pięćdziesiąt stron ciągnęło się, a ja ociągałam się bardziej niż na WF-ie. Co zrobić, chciałam odłożyć ją jednak na stolik,, do sprzedania, nigdy nie przeczytam bla,, , ale coś we mnie pękło i stwierdziłam, że zawezmę się, chociaż ten jeden raz! Oh! Nawet nie wiecie jak, było warto!
Akcja z samego początku jak wspomniałam wyżej, jest monotonna, poznajemy bohaterów, płaczemy nad losem głównej postaci. Z góry zostajemy uderzeni tym jaka jest biedna, jak jej rodzice popełnili błąd, nie zabijając jej, gdy tylko się urodziła, a dlaczego zapytacie? Ponieważ urodziła się z krzywicą nóg, przecież jak ona przetrwa! Poznajemy również jej pyskatą koleżankę, której po prostu nie da się nie lubić, a przynajmniej w moim przypadku. Doznajemy także „wezwania” i od tego czasu wiemy, że bohaterowie wcale nie mają łatwo. Wróg jest silny, prawie nieśmiertelny, włada magia i jest piekielnie dobry w polowaniu. Zadanie uczniów jest jedno, przeżyć, by naród mógł przetrwać.

Znalezione obrazy dla zapytania Jedna osoba w lesie

Ten mały świat jest tak zdesperowany, by przetrwać, że tworzy szkoły, które tego uczą. Warunki są ciężkie (więc jeśli tylko narzekacie na swoje szkoły, to przestańcie). Poznajemy nowe postacie, które pojawiają się i znikają oraz wracają martwe jako dzieła sztuki morderczej. Niektórym udaje się przeżyć, lecz szok, który towarzysz im do końca życia jest nie do opisania.
Książka jest napisana prostym, młodzieżowym językiem, szybko się czyta jak i łatwo rozumie się co odczuwają bohaterowie. Szybka akcja, momenty trzymające w napięciu, po prostu tego było mi trzeba! Czytając tą opowieść zastanawiałam się nad tym czy bym sobie poradziła z tak wymagającym zadaniem, czy była bym w stanie znieść śmierć przyjaciół i i fakt że mnie mogło by spotkać to samo. Rozmyślałam również nad losem osób niepełnosprawnych i o tym, że często litujemy się nad nimi, a w głębi serca oni i my wiemy, że są silniejsi niż nam się wydaje. Historia głównej postaci porusza za serce , w każdym stopniu i nie mówię tutaj o jej nogach, lecz o tym, że straciła brata, a miłość była zakazana. Mimo to była silna, silniejsza niż oni wszyscy.

Czy polecam? Oczywiście, że tak, lecz dla młodzieży w wieku +14. Dlaczego? Ponieważ młodsi czytelnicy mogą być lekko zniesmaczeni krwawymi scenami i moim zdaniem jednak nie będą dla nich odpowiednie.

Komentarze

Podziel się z innymi