Nie ma już dobrych seriali?!

Nie ma już dobrych seriali?!

30 kwietnia 2018 1 By Natalia Króliczek

Jako wielka fanka książek i serial, mam odwieczny problem, że widziałam, już wszytko co można zobaczyć. Zombie? Są! Wampiry? Są! Jakieś dziwne inne stwory, które mordują się i kochają na zmianę? Są! No właśnie wszystko już było. A jak każdy wie, ciężko jest oglądać to samo po tysiąc razy. Czasami coś oglądamy i zastanawiamy się, czy gdzieś już tego nie widziałem i uświadamiasz sobie, że ostatnie co oglądałeś, wyglądało tak samo. Brakuje nam świeżości i pomysłowości nowych twórców, bo jednak musicie przyznać mi racje, że zombie i wampiry wyszły już z mody, lecz obawiam się, że takie coś jeszcze długo będzie na rynku, ponieważ się sprzedaje. Jeszcze.

Znalezione obrazy dla zapytania serial z wampirami

Ostatnimi czasami jak tylko widzę nowy serial i czytam opis to aż mnie ,,nosi” ze śmiechu. Bo coś, co miało być wielkim hitem, okazuje się powieleniem jakiegoś serialu ,,X”. Serial postapokaliptyczny? Dajmy grupę ludzi, niech uciekają z miejsca w inne miejsce i tak dalej, aż w końcu zostanie jeden bohater, góra dwóch (obowiązkowo para), którzy będą mogli zakończyć cały serial cudownym romansem. Ach, jakie to piękne! Serial z wątkiem miłosnym? Niech ona/on rozkocha, później rzuci i wróci na klęczkach, bo uświadomi sobie, że bez niej/niego nie może żyć. I ostatnie najczęstsze powielacze, czyli seriale detektywistyczne. Jest sobie sławny lub dopiero rozpoczynający prace detektyw, rozwiązuje jakieś parę spraw, nagle mamy przełom dzieje się coś naprawdę wielkiego i tak akcja ciągnie się już do końca sezonu/sezonów. Nudy! Musicie mi uwierzyć, że są jednak gorsze rzeczy niż to. Jesteście gotowi? Tak? Super, kolejną znienawidzoną rzeczą są ,,drewniani bohaterowie” i wynikają z dwóch błędów. Jeden to zła gra aktorska a drugi to źle napisana postać. W obu przypadkach tracimy jakąkolwiek chęć do oglądania serialu dalej. No proszę was, komu by się chciało męczyć po paręnaście godzin z postacią, którą znienawidzi na wstępie? Ja mam przynajmniej tak bardzo często. Denerwuje mnie złe dobranie aktora typu: mała kobietka o wątłych ramionach, która swoją mimiką nawet podczas zabijania najlepiej by uciekła jak najdalej, idzie na pewniaka w tłum wampirów z ASG w ręku. Serio? Lub postacie poboczne, które zostały stworzone na szybko, bo trzeba było czymś zapchać miejsce. Pojawia się w jednym odcinku i na koniec ginie. Postacie nic niewnoszące są najgorsze.

Podobny obraz

Jeśli przy śmierciach już jesteśmy, to często bawi mnie sposób, w jaki giną te postacie, czasami się poświęcą lub po prostu zrobią jakąś głupotę, mimo to nic tak bardzo nie denerwuje, jak niechlujstwo scenarzystów i charakteryzatorów przy tym. Strzelił w niego/ją czołg? Oberwało jej tylko nogi. Dostał z bliska w głowę, tylko dziura wlotowa i to taka malusia. Rozumie, że budżet może być niski i nie wystarcza na wszystko, ale czasami warto się postarać dla lepszego efektu. Efektu? No tak Efekty specjalne, czyli zmora każdego serialu. Żyjemy w cudownych czasach, gdzie dzieci już mają taki dostęp do wszystkich informacji, że jeśli tylko któreś zapragnie, może zacząć bawić się w Gimpie czy innym programie. Efekty można też pobierać z legalnych źródeł, które na to pozwalają, więc wyjaśnijcie mi jakim cudem niektóre seriale wyglądają jak pół-bajka pół-film? Śmierci bohaterów kończą się na blackoutach, a obcięte głowy wyglądają, jakby ktoś postawił manekina. Tego nie można inaczej nazwać jak po prostu zwykłym lenistwem.

Znalezione obrazy dla zapytania Bad dead scenes
Mimo wszystko warto się postarać, by spróbować zrobić coś lepszego i innego niż wszyscy, warto ryzykować z nowymi rzeczami, mimo że nad tym wszystkim górują giganty, to nikt nigdy nie powiedział, że nie da się ich przebić czy stanąć na równi. Każdy gigant kiedyś się skończy, a ludzie będą potrzebowali czegoś nowego, świeżego. Jakie są wasze ulubione typy seriali? A czego nienawidzicie? Odezwijcie się w komentarzu!

Komentarze

Podziel się z innymi