Prezent dla YOUTUBERA na ŚWIĘTA? Oto nasze pomysły!

Prezent dla YOUTUBERA na ŚWIĘTA? Oto nasze pomysły!

6 grudnia 2018 Off By Staniu

Zostanie gwiazdą Youtuba staje się coraz częstszym marzeniem wielu dzieci, nastolatków, a nawet dorosłych. Tysiące osób próbuje swoich sił tworząc przeróżnej maści filmy. Coś, co może wspomóc dobry start każdego youtubera, jest odpowiedni sprzęt i stworzenie sobie warunków do kreowania lepszych jakościowo treści. Idą święta, więc jest to idealna okazja na obdarowanie młodego youtubera odpowiednim prezentem, lub podesłania podpowiedzi swoim najbliższym, kiedy to Wy próbujecie swoich sił na tej platformie. Oto kilka propozycji ode mnie:

(celowo nie umieszczę w zestawieniu kamery, ponieważ jest to zazwyczaj przedmiot dość drogi)

Mikrofon SUPERLUX E205U – Mikrofon to zaraz za kamerą rzecz najważniejsza. Jakość nagrywanego dźwięku pozytywnie wpływa na odbiór materiału. E205U to mikrofon cechujący się dobrą jakością i niską ceną. Ciężko znaleźć lepszy produkt w tej kwocie. Osobiście go używam i śmiało mogę polecić, nawet bardziej zaawansowanym youtuberom.

Mikrofon krawatowy Zalman ZM-MIC1 – Innym mikrofonem, szczególnie polecanym vlogerom, lub osobom nagrywającym na dworze, jest ZM-MIC1. Ponownie – stosunek jakości do ceny jest trudny do przeskoczenia. Za około 20 zł możemy cieszyć się czystym dźwiękiem bez wielkich szumów w tle. Jedyny wyraźny minus to niezbyt dobra klamra do przypinania mikrofonu.

Zestaw GREEN SCREEN – Jeśli jesteście, lub docelowa osoba jest streamerem, powinna w swoim arsenale mieć zielone tło. Najlepiej gotowy zestaw. Statyw i green screen można kupić w komplecie już za mniej niż 100zł. Jeśli budżet mamy ciut większy, to można szarpnąć się na zestaw statyw-zielone tło-lampy z parasolkami. Za takie cacko przyjdzie nam zapłacić około 200-250zł, wszystko zależy od jakości i wielkości.

Kamera internetowa – Ten typ rejestracji wideo nie należy do najlepszych jakościowo, ale już za mniej niż 200zł można uzyskać zadowalające efekty. Dla streamerów jest to gadżet wręcz niezbędny. Szczególną uwagę należy zwracać na oferowaną rozdzielczość, najlepiej gdyby było to przynajmniej HD(720p), lub 1080p. Osobiście mogę polecić Logitech B525 HD. Kamerka spełni Wasze oczekiwania i w wysokiej jakości nagra Wasze uśmiechnięte od świątecznej atmosfery twarze 🙂

Pop-Filtr – Ten niepozorny gadżet oprócz profesjonalnego wyglądu, nada naszym nagraniom jeszcze lepszej jakości! Cóż to takiego? To w dużym skrócie materiał rozciągnięty na „statywie”, który stawiamy przed mikrofonem. Ma on eliminować dźwięki wydobywające się z naszej buzi, typu „PY!” „BY” i inne tego typu, które spowodowane są szybko poruszającym się powietrzem. Zapewne widzieliście takie urządzenie w studiach nagraniowych nawet najbardziej znanych wokalistów. Tutaj nie warto przepłacać. Na początek polecam pop-filtr za 30-50zł. Jest ich w sieci całe mnóstwo.

 

To moje propozycje dla Was. Być może rozwiniecie temat w komentarzach i zaproponujecie coś od siebie? Zapraszam!

 

Komentarze

Podziel się z innymi